11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Category:historia,kalendarz roku szkolnego,święta

W czwartek w naszej szkole obchodziliśmy święto państwowe upamiętniające 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy 4 c i 8 b przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny.

W historii Polski tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli.

Jedenastego Listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

by przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości.

Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny wysłuchana z ciekawością przez całą społeczność szkolną.

Pani Dyrektor przypomniała uczniom, aby ten dzień nie był tylko kolejnym świętem, kolejną kartką w kalendarzu oznaczoną czerwonym kolorem, dniem wolnym od pracy. Prosiła o pamięć o tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odzyskanie wolności Polski.

Na koniec do wspólnego zdjęcia ustawili się uczestnicy Konkursu Patriotycznego, którzy słowami wdzięczności, podziwu i miłości do naszej ojczystej ziemi zachwycili jurorów.

grudzień 2023
« lis   sty »