FIESTA na hiszpańskim w klasach młodszych

churro

FIESTA na hiszpańskim w klasach młodszych

Category:edukacja wczesnoszkolna,projekty Tags :

fiesta

Dnia 24 stycznia uczniowie klas młodszych uroczyście zakończyli pierwszy semestr nauki języka hiszpańskiego. Tym razem wszyscy poznawali hiszpański od kuchni w przenośni i dosłownie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o kuchni hiszpańskiej. Nie zazdrościły Hiszpanom skromnego  śniadanka, ale ciasteczka churros maczane w czekoladzie z chęcią by zjadły. Ryż z mlekiem i wanilią (arroz con leche) jedzony na zimno stwierdziły, że wolą w wersji polskiej, a flan z kolei każdemu wydał się apetyczny. Marisco, czyli owoce morza ewidentnie nie przypadły do gustu młodym znawcom kulinarnym, dlatego nie każda tak ceniona w Hiszpanii paellaposmakowałaby naszym dzieciom. Miło popatrzeć na te wszystkie potrawy, ale największa przyjemność to spróbować przynajmniej jednej z nich. Nasi uczniowie tym razem zasmakowali tortilli, której zapach długo jeszcze unosił się w sali i przypominał nam jej smak. Jednocześnie uczniowie dowiedzieli się, że tortilla w Hiszpanii i Meksyku to całkowicie różne dania.

Zapraszamy do fotorelacji z naszej FIESTY

marzec 2024
« lut   kwi »