„Zemsta” Fredry w projekcie gimnazjalnym

  • 0

„Zemsta” Fredry w projekcie gimnazjalnym

Category:gimnazjum,projekty,rozwój,uczniowie,zainteresowania

Dzień „Zemsty” Aleksandra Fredry odbył się w naszej szkole w ramach projektu gimnazjalnego klasy 2e. Uczennice zainspirowane ubiegłorocznym dniem „Dziadów” zaproponowały rówieśnikom następujące kategorie aktywności: scenka, plakat, cytat, piosenka, quiz. Zaproszone do działania klasy, mimo licznych przeszkód (zbliżający się egzamin gimnazjalny, słoneczna pogoda), chętnie odpowiedziały na wyzwanie.

Uczennice, które zajmowały się projektem, od rana rozwieszały zebrane od uczniów plakaty i cytaty. Następnie odbył się quiz dla reprezentantów  wszystkich klas gimnazjalnych.  Pytania przygotowywane były wcześniej przez samych uczniów.

Na jednej z kolejnych lekcji na sali gimnastycznej zostały zaprezentowane scenki samodzielnie przygotowane przez grupy odważnych artystów. Śpiewano także piosenkę Papkina „Oj, kot”. Przez cały dzień „Zemsty” niektórzy chodzili po szkole przebrani za postacie z lektury.

Oto głosy nastoletnich recenzentów:

„Najbardziej podobała mi się scenka 2b, która była gwoździem programu. Aktorzy bardzo wczuli się w rolę”

„Nasza klasa zaangażowała się w wykonanie scenki. Stroje, scenografia i gra aktorska były wyśmienite! Wystąpiła także jedna pantomima. Był to oryginalny sposób na przedstawienie fragmentu lektury. Pod koniec prezentowania przedstawień dwie osoby solo i jedna cała klasa zaśpiewali piosenkę  „Oj, kot”. Wciągnęli całą salę i śpiewaliśmy refren razem z nimi. Bardzo fajny sposób na poznawanie i omawianie lektur.”

„Takie dni powinny być organizowane częściej, są to miłe i przyjemne przerywniki w ciągłej, trudnej i męczącej nauce.”

Dziękujemy Angelice, Oliwii, Martynie, Zuzannie i Zuzi z klasy 2e za pomysł i wytrwałość w realizacji projektu.

Zapraszamy do szkolnej galerii fotografii.


grudzień 2023
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« lis   sty »

Archiwum

Skip to content