“Złoci polscy olimpijczycy” – projekt edukacyjny klasy 3b

“Złoci polscy olimpijczycy” – projekt edukacyjny klasy 3b

Category:edukacja wczesnoszkolna

Klasa 3b zakończyła realizację klasowego projektu edukacyjnego “Złoci polscy olimpijczycy”. Każdy uczeń wcielał się w jednego ze swoich rodaków, który podczas Igrzysk Olimpijskich stanął na najwyższym podium, przechodząc tym samym do historii światowego i polskiego sportu.

Był czas na zbieranie informacji: czytanie artykułów, oglądanie fotorelacji i nagrań z momentów triumfu oraz prawdziwych wywiadów. Zostały wykonane okolicznościowe złote medale, które symbolizowały sportowe wikorie. Razem stworzyły wspaniałą kolekcję. Finałem projektu była koronacja medalem sportowca (ucznia, który wcielał się w swojego sportowego bohatera) i wywiad, który przeprowadzała z nim cała klasa odnajdująca się bardzo dobrze w roli dziennikarzy lub zainteresowanych fanów.

Każdy olimpijczyk na koniec udzielał wielu cennych rad młodemu pokoleniu przyszłych sportowców. Patrzymy w przyszłość z nadzieją, że zaowocują one w ich życiu.

marzec 2024
« lut   kwi »