Szkolne Koło Caritas - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas SP 57 to grupa osób działająca w ramach naszej szkoły, która angażuje się w działalność charytatywną i społeczną pod patronatem Caritas.

Celem koła jest pomoc osobom potrzebującym, działania na rzecz osób ubogich, chorych, starszych lub bezdomnych.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas organizują zbiórki żywności, odzieży, zabawek, czy też środków organizują różnego rodzaju akcje charytatywne, np. zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne, wyjścia do domów opieki, czy też inne formy pomocy społecznej.

Działalność taka ma na celu nie tylko bezpośrednią pomoc materialną, ale również kształtowanie postaw altruistycznych i społecznej odpowiedzialności wśród uczniów oraz propagowanie wartości solidarności i empatii.