Wolontariat - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu to inicjatywa, w ramach której uczniowie dobrowolnie angażują się w różne działania społeczne lub charytatywne w naszej szkole lub społeczności lokalnej.

Celem szkolnego wolontariatu jest promowanie wartości takich jak altruizm, empatia, solidarność oraz rozwijanie umiejętności społecznych i przywódczych u uczniów.
Uczestnictwo w szkolnym wolontariacie może przybierać różne formy, w zależności od potrzeb społeczności i zainteresowań uczniów. Mogą to być na przykład:

1. Pomoc w organizacji wydarzeń szkolnych, takich jak imprezy charytatywne, koncerty, festyny.
  2. Działania na rzecz środowiska naturalnego, takie jak sprzątanie terenów zielonych, sadzenie drzew czy segregacja odpadów.
  3. Praca z osobami starszymi, dziećmi czy osobami niepełnosprawnymi, na przykład poprzez odwiedzanie domów opieki lub organizowanie zajęć dla dzieci.
  4. Pomoc w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności, ubrań czy pieniędzy na rzecz potrzebujących.
  5. Organizacja kampanii społecznych na rzecz zdrowia, edukacji czy tolerancji.

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu w SP 57 jest p. Katarzyna Nagacz.