Parking szkolny - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Parkowanie na terenie parkingu SP 57

Zasady korzystania z parkingu szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie

1. Parking znajdujący się na terenie szkoły przeznaczony jest dla nauczycieli, dyrekcji i innych pracowników SP 57 w Lublinie.
  2. Zezwala się na jednorazowy i czasowo ograniczony wjazd osobom w przypadkach związanych z jej działalnością (np. przywóz i odbiór dzieci) oraz innych, ważnych i uzasadnionych okoliczności.
  3. Na parkingu szkolnym są wydzielone stanowiska postojowe dla osób odwiedzających szkołę.
  4. Parking jest czynny w godzinach pracy szkoły i nie jest strzeżony.
  5. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i innym osobom na terenie szkoły osoby uprawnione do korzystania ze szkolnego parkingu SP 57 powinny:
  • poruszać się po terenie szkoły i na terenie parkingu z bezpieczną prędkością (ograniczenie prędkości do 10 km/h),
  • zachować szczególną ostrożność podczas wjazdu z drogi publicznej na teren szkoły,
  • przestrzegać ogólnych zasad ruchu drogowego,
  • nie stwarzać zagrożenia dla innych pojazdów i osób poruszających się pieszo po terenie szkoły,
  • parkować pojazdy tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • respektować zakaz pozostawiania pojazdów w miejscach niedozwolonych (na drodze dojazdowej, pożarowej, ewakuacyjnej, boisku szkolnym, terenach zielonych),
  • nie blokować innym pojazdom wjazdu na parking i nie utrudniać ruchu na jego terenie,
  • w czasie parkowania zwracać uwagę na pobliskie pojazdy i ustawiać samochód na jednym stanowisku,
  • nie oddalać się od pojazdu, gdy silnik jest włączony,
  • nie pozostawiać w pojeździe dzieci lub zwierząt bez opieki,
  • zachowywać czystość na terenie parkingu,
  • podporządkowywać się poleceniom dyrektora i pracowników odpowiadających za bezpieczeństwo i porządek na terenie szkoły.

Każdy użytkownik szkolnego parkingu SP 57 zobowiązuje do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.