Materiały dla uczniów - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Materiały edukacyjne dla uczniów

Matematyka

• Khan Academy - Khan Academy oferuje darmowe lekcje z matematyki dla uczniów w różnym wieku i poziomie zaawansowania. Mają interaktywne zadania, filmy edukacyjne i ćwiczenia praktyczne.
  • Matematyka z plusem Online - Platforma Matematyka z plusem Online udostępnia interaktywne ćwiczenia matematyczne, które odpowiadają podręcznikom szkolnym. Uczniowie mogą tam robić zadania i monitorować swój postęp.
  • Mathigon - interaktywna platforma edukacyjna, która oferuje zabawne i interaktywne lekcje matematyki. Mają gry, animacje i opowieści, które pomagają zrozumieć różne koncepcje matematyczne.

Język Polski

• Lektury Online - Strona internetowa z dostępem do wielu lektur obowiązkowych w polskich szkołach podstawowych. Uczniowie mogą tam czytać lektury online, korzystając z komentarzy i analiz.
  • Jeżyki.edu.pl - Platforma edukacyjna oferująca materiały do nauki języka polskiego dla uczniów różnych poziomów zaawansowania. Znajdują się tam ćwiczenia gramatyczne, quizy i lekcje.
  • eTutor - eTutor to platforma, która oferuje lekcje online z języka polskiego. Mają tam interaktywne ćwiczenia, testy i lekcje z gramatyki oraz ortografii.

Przyroda

• Przyroda Online - Na stronie Przyroda Online można znaleźć interaktywne lekcje, animacje i materiały edukacyjne związane z naukami przyrodniczymi. Mają tam również testy i quizy dla uczniów.
  • Edustore - platforma edukacyjna oferująca materiały edukacyjne z różnych przedmiotów, w tym z przyrody. Mają tam e-booki, filmy i materiały interaktywne.
  • Lasy Państwowe - Edukacja - strona Lasów Państwowych oferuje darmowe materiały edukacyjne związane z przyrodą, takie jak prezentacje, filmy i gry edukacyjne.

Język Angielski

• Duolingo - popularna aplikacja do nauki języków obcych. Posiada wiele darmowych lekcji z angielskiego, które są interaktywne i zabawne dla uczniów.
  • British Council - LearnEnglish Kids - British Council oferuje platformę LearnEnglish Kids, która zawiera liczne gry, piosenki, filmy i materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci w różnym wieku.
  • BBC Learning English - Primary - BBC Learning English ma sekcję specjalnie dla uczniów szkół podstawowych, która oferuje gry, ćwiczenia i lekcje związane z nauką języka angielskiego.

Historia

• History for Kids - History for Kids to strona internetowa oferująca interaktywne lekcje i gry związane z historią dla dzieci. Mają tam wiele ciekawych materiałów dotyczących różnych okresów historycznych.
  • Historia.org.pl - Strona Historia.org.pl zawiera wiele materiałów edukacyjnych związanych z historią Polski i świata. Uczniowie mogą tam znaleźć artykuły, prezentacje i materiały do nauki.
  • Google Arts Culture - Google Arts Culture oferuje wiele wirtualnych wystaw, galerii i eksploracji związanych z historią. Uczniowie mogą tam znaleźć wiele ciekawych zasobów edukacyjnych.