2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Tag img 15.04.2024, 19:06

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia rozpoczęły się także w naszej szkole obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

autyzm

W niektórych klasach odbyły się pogadanki na temat odmiennego postrzegania świata przez osoby dotknięte autyzmem. Na korytarzu pojawiła się gazetka przypominająca o tym, jak ważne są akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Mamy nadzieję, że takie wartości jak: szacunek, empatia, zrozumienie i akceptacja będą towarzyszyć naszym uczniom nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok.