Październikowe działania SU - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Tag img Samorząd szkolny
Tag img 06.12.2023, 20:02

Październikowe działania SU

Samorząd Uczniowski w akcji

Samorząd

Mijający miesiąc obfitował w ważne i ciekawe zdarzenia. Samorząd Uczniowski wspierał wyjazdy integracyjne, podczas których wolontariusze z klas 6a, 7a i 8a współpracowali z młodszymi kolegami. Nasza przewodnicząca Martyna przywitała nowych uczniów SP57 podczas ślubowania klas 1, a także wystąpiła z krótkim przemówieniem z okazji odsłonięcia muralu. Zorganizowaliśmy dyżury charytatywne w parafii na Poczekajce, a także pomagaliśmy w organizacji poczęstunku podczas uroczystości błogosławienia zwierząt w Niedzielę św. Franciszka. Odbywały się spotkania Zespołu Roboczego SBO, uczestniczyliśmy także w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu.

Zgłoszone w tym roku projekty:

• Odnowienie szatni wf dziewcząt.
  • Odnowienie szatni wf chłopców.
  • Trzymaki na plecaki - szafki pod stołówką
  • Cafe 57 c.d.n. - odnowienie drugiej części korytarza na 2 piętrze.
  • Szkoła bawi i uczy - pufy i szafki na 1 piętrze.
  • Aktywna przerwa - gry i naklejki podłogowe na 1 piętrze.

Wszystkie zgłoszone projekty zostały pozytywnie zweryfikowane.

Działania SBO są realizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 oraz finansowane ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, a także ze środków Gminy Lublin.