Uczymy się przyrody, historii i poznajemy legendy Gór Świętokrzyskich - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Tag img Wydarzenia
Tag img 18.06.2024, 21:24

Uczymy się przyrody, historii i poznajemy legendy Gór Świętokrzyskich

Klasy 6a i 6b w dniach 12-14 czerwca przemierzały szlaki Puszczy Jodłowej i jej okolic.

Święty Krzyż

Zielona szkoła na koniec roku szkolnego? Pomyśleliśmy, że to dobry pomysł i ruszyliśmy w drogę. Zwiedzanie kopalni krzemienia pasiastego czy wytwórni porcelany, a także muzeów to tylko niewielki wycinek bogatego programu edukacyjnej wycieczki. Mamy na koncie podejście na Święty Krzyż, odwiedziny zamku w Chęcinach i niezapomniane wędrówki korytarzami jaskini "Raj" oraz podziemi opatowskich. Zwieńczeniem przygody było odkrywanie niezwykłego piękna ruin zamku Krzyżtopór. Polecamy!

6a i 6b wraz z wychowawczyniami, Paniami Joanną Poleszak, Anną Pastwą i Agnieszką Fariaszewską