Uroczyste zakończenie 3 edycji SBO - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Tag img Samorząd szkolny
Tag img 23.03.2024, 22:27

Uroczyste zakończenie 3 edycji SBO

Radosne świętowanie realizacji projektów uczniowskich.

sbo

Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy razem z grupą szkół, które podobnie jak my realizowały w tym roku szkolnym Szkolne Budżety Obywatelskie. Podsumowanie w Galerii Labirynt zilustrowały filmy ze szkół, a także wystąpienia osób realizujących w Urzędzie Miasta programy wspierające młodzież, czyli Dyrektora Biura Partycypacji Społecznej Piotra Chorosia oraz Agaty Cholewy i Kamili Kniaziowskiej-Szczerby. O swoich doświadczeniach opowiedziała również przedstawicielka Teatrikonu, Klaudyna Mach oraz Mateusz Wojcieszak z fundacji Pole Dialogu. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz gadżety promujące działania Lublin is YOUth. Była to miła okazja do rozmów, wymiany doświadczeń oraz spotkań.

Działania są realizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 oraz finansowane ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, a także ze środków Gminy Lublin.