Wyniki IX edycji Konkursu Literackiego im. Katarzyny Korościk inspirowanego twórczością Jana Kochanowskiego pt. „Przy dźwięku lutni…” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 57 w Lublinie

Tag img Konkursy
Tag img 22.04.2024, 12:05

mural na szkole sp 57

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się 5 czerwca o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie.

Oto werdykt:

Protokół z obrad jury IX edycji Konkursu Literackiego
im. Katarzyny Korościk
inspirowanego twórczością Jana Kochanowskiego pt. „Przy dźwięku lutni …”

Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie został przeprowadzony w roku szkolnym 2023/2024. Wzięło w nim udział 43 uczniów szkół podstawowych z Lubelszczyzny.

Prace oceniało jury w składzie:

Pani Anna Zielińska – przewodnicząca

Pani Teresa Monika Rudzka

Pani Marzena Smyk

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii opowiadanie:

I miejsce

Wojciech Żuk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie za opowiadanie „Magia owocu”. Ucznia zgłosiła pani Katarzyna Wilkos.

II miejsce

Michalina Ciecierska ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie za opowiadanie „W zakamarkach wyobrażeń i bogactwie zmysłów”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Kępińska.

III miejsce

Oliwia Bogucka ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie za opowiadanie „Niezwykły cień”. Uczennicę zgłosiła pani Ewa Grodecka.

Maryla Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za opowiadanie „Nimfa i pasterz”. Uczennicę zgłosiła pani Agata Bielak.

Wyróżnienia

Barbara Janczak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Piotrowicach za opowiadanie "Lutnio - ochłodo myśli utrapionych". Uczennicę zgłosiła pani Agnieszka Łuszczyńska-Paszko.

Kinga Majkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach za opowiadanie „Przy dźwięku lutni”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Szmigiel.

Justyna Ozimkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie za opowiadanie „Spotkanie z Janem Kochanowskim”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Woźniak-Łakota.

W kategorii utwór sceniczny:

I miejsce

Julia Raczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie za utwór „Szkolna wycieczka”. Uczennicę zgłosiła pani Ewa Grodecka.

II miejsce

Marcelina Pawluk ze Szkoły Podstawowej w Świerszczowie za utwór „Aby zdrowie było…”. Uczennicę zgłosiła pani Wanda Szawuła.

W kategorii wiersz:

I miejsce

Alan Jonak ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej za wiersz „Przy dźwięku lutni”. Ucznia zgłosiła pani Maryla Rudzka.

II miejsce ex aequo

Magdalena Gieroba ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „Wspomnienie”. Uczennicę zgłosiła pani Agata Bielak.

Julia Mańka ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „Przy dźwięku lutni”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Próchnicka.

III miejsce ex aequo

Patrycja Swatek ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „Wytchnienie”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Próchnicka.

Kuba Powroźnik ze Szkoły Podstawowej w Annoborze za wiersz „Podziękowanie”. Ucznia zgłosiła pani Sylwia Cieniuch.

Wyróżnienia

Michał Listoś ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „ Lutnia”. Ucznia zgłosiła pani Anna Próchnicka.

Julia Ozimek ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie za wiersz „Zaćmienie”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Próchnicka.

Aleksandra Pożarowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie za wiersz „Poeta Czarnoleski”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Woźniak-Łakota.

Hanna Ładoszek ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „Gdybyś była”. Uczennicę zgłosiła pani Anna Próchnicka.

Aleksandra Rybak ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej za wiersz „Nadzieja”. Uczennicę zgłosiła pani Maryla Rudzka.

Antonina Palonka ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „Mistrzu Janie”. Uczennicę zgłosiła pani Agata Bielak.

Jakub Sikora ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie za wiersz „ Lutnia”. Ucznia zgłosiła pani Anna Próchnicka.

Zuzanna Krasowska ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie za wiersz „Przyjaźń ukojeniem” Uczennicę zgłosiła pani Joanna Poleszak.